Районно мюфтийство - Кърджали проведе среща с деца сираци от региона, на която присъстваха заместник главният мюфтия Бейхан Мехмед, аташето по социалните въпроси към посолството на Република Турция Мехмет Кахведжиоглу и областният мюфтия на Кърджали Басри Еминефенди.

В речите, произнесени по време на програмата, беше подчертано, че мюсюлманската общност има голяма отговорност към децата сираци и че грижата за тях е религиозна и хуманитарна отговорност.

Заместник главният мюфтия Бейхан Мехмед предостави информация за кампанията и благодари на всички, които я подкрепиха. Той отправи сърдечни думи към децата и подчерта значението на грижата за сираците в ислямската традиция.



Бейхан Мехмед акцентира върху отговорността на обществото да бъде опора, надежда и подкрепа за тяхното бъдеще, като говори още и за образователните програми на Мюсюлманско изповедание, конкурса "Джамията в моя живот", стипендиите за най-успешните студенти и др. Важно място в лекцията на заместник главния мюфтия зае идващият месец Рамазан.

Даренията, събрани чрез изложби, провеждани в нашите джамии, базари, организирани от нашия екип за женско насочване, и ценните дарения на нашите благодетели, се предоставят на Главното мюфтийство.



Районно мюфтийство – Кърджали продължава да подкрепя кампанията и да предоставя средства на нуждаещите се.

Нека Аллах се смили над всички нас. Амин!


© Мюсюлманско изповедание. Всички права запазени.